KOTOL ÚSTREDNÉHO KÚRENIA MEGA PREX / REX 150 (100-150 KW) S OLEJOVÝM HORÁKOM CTB-180

Kód: 1780
Neohodnotené
€9 346,80 €7 789 bez DPH
Skladom u dodávateľa (>5 ks)

Detailné informácie

Kvalitné produkty
Záleží nám na kvalite našich produktov. Ponúkame len kvalitné produkty overených výrobcov.
Odborné poradenstvo
Radi vám poradíme
Rozsiahly výber
V našom internetovom obchode nájdete rozsiahly sortiment produktov
Rýchle doručenie
Tovar sa snažíme doručiť v najkratšom možnom čase.

Podrobný popis

Kotol ústredného kúrenia Mega Prex / REX 150 (100-150 kW) s olejovým horákom CTB-180

Kotly MEGA PREX / REX sú oceľové kotly s vysokou účinnosťou, majú certifikáty EU CE a sú ideálne na vykurovanie stredne veľkých objektov. Špeciálne navrhnutý pre prácu s plynovými a olejovými ventilátorovými horákmi. Kotly MEGA PREX / REX predstavujú riešenia zamerané na zníženie kondenzácie kyslých zlúčenín alebo zabránenie ich negatívnym účinkom. Toto sú riešenia, vďaka ktorým kotly  dokonale fungujú s horákmi poháňanými použitým olejom.

Špeciálny tvar spaľovacej komory a konštrukcie výmenníka tepla zaručujú vysokú účinnosť kotla a v dôsledku toho aj prevádzkové úspory. Znížením množstva tepla strateného smerom von možno dodatočne zvýšiť účinnosť kotla.

Zníženie týchto strát bolo dosiahnuté vďaka unikátnej a dôkladnej izolácii spaľovacej komory. Pre zníženie teploty spalín boli navrhnuté optimálne rozmery teplovýmennej plochy a vďaka použitiu technológie vírenia spalín je optimalizovaná rýchlosť odvodu spalín do komína.

HLAVNÉ RYSY

Stavebníctvo

Nízkoteplotný oceľový vykurovací kotol vyrobený v súlade s normou PN - EN 303-2 a DIN 4702. Kotol má označenie CE a schválenie UDT.

Konštrukcia v technológii horizontálnych požiarnych rúr s reverzibilnou spaľovacou komorou, nerezové víriče a dvojitá tepelná izolácia (minerálna vlna v 100 mm ALU fólii) zaisťujú vysoký faktor účinnosti ≥ 91 %, úsporu paliva a nízke emisie škodlivých látok vo výfukových plynoch .

Kvalita a záruka

Vysoká kvalita kotlov je zabezpečená vhodnou konštrukciou, výrobným procesom, technológiou a použitými materiálmi, v súlade s prísnymi požiadavkami ISO 9001:2000, ktorými fabrika disponuje.

Údržba

Jednoduchá údržba a čistenie vnútorného priestoru kotla, voľný prístup do spaľovacej komory, veľké dymovody, celovýklopné predné dvierka, revízne dvierka na zadnej strane kotla.

automatizácia

Každý kotol je štandardne vybavený základným ovládacím panelom s STB - ochranou proti prehriatiu. Okrem toho existuje široká škála ovládacích panelov s kompenzáciou počasia v závislosti od potrieb inštalácie. Každý ovládací panel obsahuje kompletnú sadu senzorov a kabeláže.

CTB olejový horák

Olejové horáky CTB sú vďaka svojim malým rozmerom a veľkej pracovnej ploche ideálne pre malé kotolne s nízko a strednotlakovými kotlami.

Konštrukcia horáka, použité komponenty a technológia rovnomernej distribúcie vzduchu a tvorby plameňa zaručujú dokonalé spaľovanie paliva s nízkymi emisiami výfukových plynov. Stabilizované prúdenie vzduchu, externá regulácia vzduchu a gravitačné zatváranie vzduchovej komory pri vypnutí zaisťujú pohodlnú prácu s horákom a zabraňujú vychladnutiu kotla.

Inštalácia a prevádzka počas servisu alebo kontroly je veľmi jednoduchá vďaka nastaviteľnej, posuvnej montážnej prírube.

Charakteristika olejového horáka CTB 180:

  • Určené pre nízko a stredotlakové kotly
  • Nízke emisie CO2
  • Nastavenie spaľovacej hlavy
  • Jednoduchá regulácia množstva vzduchu potrebného na spaľovanie
  • Vzduchová klapka s gravitačným uzáverom
  • Stabilizované prúdenie vzduchu
  • Rovnomerná distribúcia vzduchu a tvorba plameňa
  • Kompaktná veľkosť

TECHNICKÉ DÁTA:

Kotol ústredného kúrenia MEGA PREX / REX 150
Rozsah tepelného výkonu 100-150 kW
Efektívnosť 92,02 %

Priemer výfukového otvoru

Spotreba paliva 

250 mm

10,0-15,0 l/h

Kapacita vody kotla 172 l
Rozmery (D x Š x V) 1364x1080x806                               
Hmotnosť kotla s izoláciou a plášťom 346 kg
ECO 20 olejový horák
Rozsah výkonu horáka 80 - 220 kW
Napätie 230V / 50Hz
Menovitý výkon motora
Sila napájania 500 wattov
Váhy 17 kg
Palivo Vykurovací olej            

Dodatočné parametre

Kategória: Kotly na vykurovací olej
Hmotnosť: 350 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: